Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu

19 kwietnia 2018r. w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu odbyło się spotkanie z kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Zelowie, a także została wystawiona inscenizacja „Kłótnia czterech pór roku czyli co z klimatem?” przez dzieci 5-letnie. Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza. W dalszej części spotkania zaproszony gość przeczytał książkę „O tym jak fabryka mała okolicę zatruć chciała”. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Smog”.

Co tak pięknie gra?

18 kwietnia 2018r. przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej audycji muzycznej pt. „Co tak pięknie gra?”. Tym razem dzieci poznały instrumenty dęte blaszane. Pierwszym instrumentem, z którym dzieci miały okazję się zapoznać był puzon. Zaproszony gość zademonstrował grę i budowę tego instrumentu. Potem przedszkolaki mogły same spróbować gry. Kolejnym ciekawym instrumentem, który został przedstawiony, to był sakshorn barytonowy, zwany również świńskim uchem lub prosiakiem. Pan Sławek zagrał na nim znaną piosenkę Margaret pt. „Pa pa pa rap pa”.

Przedszkolaki poznają zasad savoir-vivre podczas warsztatów kulinarnych

16 kwietnia 2018 r. dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panią Emilię S. nauczyciela z Technikum Hotelarsko -Gastronomicznego w Zduńskiej Woli, które przygotowała i przeprowadziła wraz ze swoimi uczennicami. Tematem warsztatów było poznanie prostych zasad savoir-vivre przy stole. Dzieci zapoznały się z pracą kelnera, kucharza, sposobami nakrywania i prawidłowego podawania do stołu, a także uczyły się składać serwetki według zaproponowanych przez uczennice wzorów. Dużym wyzwaniem dla przedszkolaków okazało się noszenie tacy, które nie było wcale takie proste... Jednakże najwspanialszą niespodzianką była degustacja pysznego deseru flambirowanych bananów podanych z sosem toffi.
Serdecznie dziękujemy pani Emilii za otwartość, życzliwość, i przygotowanie młodzieży do spotkania z przedszkolakami. Uczennicom (kelnerkom) dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie, podzielenie się z dziećmi swoją wiedzą, umiejętnościami, radością i uśmiechem. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły paniom kwiaty i drobne upominki

Warsztaty w Manufakturze Czekolady w Łodzi

27 marca 2018r. grupa Pszczółki i Biedronki pojechały na wycieczkę do Łodzi w ramach której obejrzeliśmy bajkę pt. „Gnomeo i Julia” w kinie Cinema City oraz wzięliśmy udział w warsztatach w Manufakturze Czekolady. Już od samego wejścia wszystkich powitał cudowny zapach prawdziwej czekolady. Przedszkolaki wysłuchały opowieści na temat produkcji czekolady i obejrzały prezentację z pięknymi fotografiami. Pani Karolina bardzo dokładnie wyjaśniła dzieciom proces powstawania czekolady, począwszy od przedstawienia wyglądu drzewa kakaowca do zbioru owoców, a zakończywszy na produkcji czekolady. Dowiedzieliśmy się, iż czekolada mleczna powstaje aż 3 dni. Dzieci najpierw ułożyły wzór ozdób, a potem dekorowały tabliczki czekolady owocami i ziarnami według własnych pomysłów. W przerwie napiły się ciepłej czekolady z ziarnem kakao, która smakowała wybornie. Po zakończonej pracy, przyszedł czas na pakowanie w specjalne opakowania co wywołało dużą radość nie tylko wśród dzieci. Każdy uczestnik warsztatów wybrał sobie kolor pudełka i zabrał smakołyk do domu. Serdecznie polecamy to miejsce dla wielbicieli słodyczy. Wróciliśmy z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Warsztat z edukacji przyrodniczo-ekologicznej „Energia ziemi”

26 marca 2018r. odbył się ostatni warsztat z edukacji przyrodniczo-ekologicznej pt. „Energia ziemi”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o odnawialnych i nieodnawialnych źródłach energii elektrycznej oraz wpływie różnych sposobów produkcji energii na środowisko. Dzieci uświadomiły sobie konieczność oszczędzania energii i poznały proste sposoby aby zużywać mniej prądu w codziennym życiu. Warsztaty dofinansowano z WFOŚiGW w Łodzi w ramach programu ekologicznego: „Tropiciele czystego powietrza”.