Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wycieczka przedszkolaków do lasu

19 października 2017r. grupa II i III wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu, który mienił się barwą ciepłych jesiennych kolorów. W lesie rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew, liści, owoców, słuchaliśmy głosów ptaków, głaskaliśmy milutki mech i chropowate pnie drzew. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu spotkaliśmy na swojej drodze mnóstwo grzybów, więc kolejnym zadaniem było rozpoznawanie tych jadalnych i niejadalnych. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz utrwalenia zasad prawidłowego zachowania się w lesie.

Gminne Igrzyska Przedszkolaków

16 października 2017r. dzieci 6-letnie z grup „Biedronki i Pszczółki" uczestniczyły w Igrzyskach Przedszkolaków zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka" na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie. Celem Igrzysk było popularyzowanie lekkiej atletyki wśród dzieci przedszkolnych. Promowanie aktywnego zdrowego stylu życia, nawiązywanie przyjaźni i właściwych relacji rówieśniczych. Włączenie się w imprezy jubileuszowe z okazji 60. rocznicy nadania praw miejskich Zelowowi i 50. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie. Dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach i z naszego przedszkola zajęli następujące miejsca:
- bieg na czas 40 m – III miejsce w kategorii chłopców zajął Jakub C.;
- skok w dal z miejsca - III miejsce wśród chłopców zajął Szymon M.;                                                                                          
- rzut piłeczką palantową – I miejsce w kategorii chłopców zajął Mateusz D. i III miejsce Szymon W.; w kategorii dziewczyn III miejsce zajęła Maja D.
Każde dziecko z wielkim przejęciem i zaangażowaniem brało odział w konkurencjach sportowych.

Przedstawienie kukiełkowe „Mała myszka"

13 października 2017r. zawitał do naszego przedszkola Teatr Lalek „Pinokio” z przedstawieniem pt.: „Mała Myszka”. Dzieci poznały przygody głównej bohaterki Kasi, która stała się mądrą królową, o księciu zaklętym w mysz oraz Złotej Pani, która żyła w złotym mieście i pomagała biednym sierotom. Bajka bardzo podobała się naszym przedszkolakom, mieli okazje aktywnie w niej uczestniczyć i pomagać Kasi w podejmowaniu ważnych decyzji. A morał bajki był taki: „Im więcej dobra czynimy dla innych, tym więcej go do nas powraca, a poprzez wytrwałą pracę możemy zostać przez los hojnie wynagrodzeni”.

Teatrzyk „Kalejdoskop zagrożeń”

11 października 2017r. gościliśmy teatrzyk prezentujący nam bajkę profilaktyczno- edukacyjną pt. „Kalejdoskop zagrożeń”. Przedstawienie opowiadało historię dwóch przedszkolaków: Stasia i Dorotki – która na swojej drodze spotkała nieznajomego, zaufała mu i została okradziona. Na szczęście Staś uświadomił jej, że nie należy ufać nieznajomym, a tym bardziej przyjmować od nich jakichkolwiek rzeczy (m.in "słodyczy", które nie zawsze są zwykłymi cukierkami). Przestrzegał koleżankę również przed opowiadaniem obcym o swoim mieszkaniu. Podczas spektaklu dzieci przypomniały sobie informacje dotyczące zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas spotkania z osobą nieznajomą.

Jaki to instrument?

11 października 2017r. odbyła się audycja muzyczna, na której poznaliśmy najstarszy chiński instrument - gong, a także ksylofon, dzwonki i talerze. Pan Andrzej, który przybył w towarzystwie pana Witka, zaprezentował na ksylofonie wesoły utwór „Galop”, a przedszkolaki ochoczą przyłączyły się i wtórowały muzykowi klaszcząc rytmicznie. Dzieci dały popis swoich umiejętności tanecznych, kiedy marszowym krokiem spacerowali za Panem Andrzejem po przedszkolu.